روف گاردن

روف گاردن یا به عبارتی بام باغ، اجرای سیستم های نوین بام سبز با فن آوری نوین ژئوسینتیک ها می باشد.

باغ بام‌ها را بر اساس سیستم اجرایی به سه دسته اصلی تقسیم می‌کنند.

سیستم گسترده (extensive)

سیستم متمرکز (intensive)

سیستم مدولار یا جعبه گیاه ( planter box)

مزایای روف گاردن :

مزایای روف گاردن به شرح زیر است .

کاهش مصرف انرژی با بهبود درجه حرارت بام .

محافظت از بام در برابر شرایط نامناسب جوی و تشعشعات ماورای بنفش .

ایجاد عایق صوتی در برابر هیاهوی شهری .

افزایش ارزش ملک .

کاهش تنشهای روانی و تلطیف روح و روان ساکنین .

تلطیف و تعدیل آب و هوا با کاهش آلودگی ها .

شیوه کار :

ما با بهره گیری از مصالح نوین و مطابق با تکنولوژی ساخت روز دنیا، روف گاردن شما را طراحی می نماییم. ابتدا سطح بام با مصالح ژئوممبران، ژئوتسکتایل و ژئودرین عایق می گردد سپس با اضافه نمودن لایه ای از خاک بستر مناسب جهت کشت و پروش گیاه فراهم خواهد شد.

روند کاری ما :

مشاوره :

همین امروز با ما تماس بگیرید، طراحان و متخصصین آرسام بنا با ارائه راه حل های نوین و پایدار پاسخ گوی کلیه سوالات شما در زمینه روف گاردن خواهند بود. در ارائه هر پروپوزال ما با در نظر داشتن میزان نور طبیعی و شرایط آب و هوایی منطقه، مناسب ترین مصالح و پوشش گیاهی را مطابق با دستورالعمل های سازه ای، بودجه اختصاصی، شرایط موجود و هندسه بام به شما پیشنهاد می نماییم.

طراحی :

یکی از اهداف اصلی ما ایجاد بام های زنده شهری می باشد. بنابراین گام بعدی انتخاب نوع پوشش گیاهی می باشد. در این مرحله آگاهی از میزان تابش نور و رطوبت که از نیازهای اساسی هر گیاه می باشد بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این به منظور دستیابی به ایده آل ترین چشم انداز ما با در نظر داشتن مشخصاتی نظیر رنگ، بافت و سایز گیاه، از میان صدها گونه گیاهی پوشش مناسبی را انتخاب می نماییم. سایر تجهیزات نظیر آبنما، آلاچیق، باربکیو، انواع نورپردازی و ... بسته به نظر کارفرما، نوع سازه بام و میزان بودجه اختصاصی طراحی می گردد.

اجرا :

ابتدا سطح بام با مصالح ژئوممبران، ژئوتسکتایل و ژئودرین عایق می گردد. سپس یک سیستم آبیاری اتوماتیک که تامین کننده آب مورد نیاز گیاه می باشد را نصب می نماییم. در پایان پس از اتمام اجرای سیستم آبیاری و روشنایی، بستر خاک مناسب جهت کشت و پرورش گیاه فراهم می گردد. بسته به نوع روف گاردن، تنها پس از چند روز یا چند هفته، سطح بام شما از یک فضای متروکه به یک باغ زیبا تبدیل خواهد شد.

نگهداری :

آرسام بنا جهت آرامش خاطر شما از بابت پایداری روف گاردن، یک دستورالعمل حفظ و نگهداری از پوشش گیاهی را پیشنهاد می نماید که سال ها داشتن یک روف گاردن زیبا، شاداب و سالم را در کلیه فصول برای شما تضمین می نماید.