دیوار سبز گیرین وال

دیوار سبز، در واقع  باغ عمودی است که متصل به دیوار داخلی یا خارجی بنا می باشد. به واسطه دیوارهای سبز فضاهای خالی و بلا استفاده به فضای سبز زنده تبدیل می شوند. از این جهت یکی از اهداف اصلی آرسام بنا گسترش دیوارهای سبز در سراسر کشور می باشد.

ما با در نظر داشتن مشخصاتی نظیر رنگ، بافت و سایز گیاه، از میان صدها گونه گیاهی در پی خلق مناظری زیبا با طراحی منحصر به فرد می باشیم.

مزایای دیواز سبز :

مزایای دیوار سبز به شرح زیر است .

کاهش مصرف انرژی با افزایش دما در فصول سرد کاهش دما در فصول گرم .

حفاظت از دیوارهای خارجی در برابر فرسایش و شرایط نامناسب جوی .

عایق صوتی در برابر هیاهوی شهری .

تلطیف و تعدیل آب و هوا با کاهش آلودگی ها .

کاهش تنشهای روانی و تلطیف روح و روان ساکنین .

خلق فضایی منحصر به فرد در محیط زندگی .

افزایش ارزش ملک .

ایجاد نمای قابل توجه برای هتل ها رستوران ها و دیگر فضاهای تفریحی .

تبدیل راهروها و سالن های انتظار به باغ داخلی .

پارتیش بندی و تفکیک فضا در محیط های مسکونی، اداری و تجاری .

توسعه کسب و کار .

ایجاد ارتباط صمیمی بین شما و مشتریان .

کاهش استرس محیط کاری و افزایش بهره وری کارمندان .

روند کاری :

با بهره گیری از تکنیک هیدروپونیک، دیوار های سبز ما بسیار سبک ( وزنی کمتر از kg/m2 35 ) هستند. در این تکنیک گیاه به جای خاک در یک ماده متخلل کشت می شود. علاوه بر این با استفاده از سیستم آبیاری اتوماتیک دیوارهای سبز نیازمند نگهداری کمی می باشند. سازه دیوار سبز شامل یک فریم پیش ساخته با قابلیت نصب در نقاط مختلف دیوارهای خارجی و داخلی می باشد. پیش از نصب سازه، دیوار مورد نظر با مصالح نوین در برابر رطوبت عایق بندی می شود. حضور دیوارهای سبز در محیط زندگی علاوه بر ایجاد منظر و چشم اندازی زیبا در فضای داخلی و خارجی، پوشش خارجی بنا را به طور کامل در برابر عواملی نظیر فرسایش، رطوبت، شرایط نامناسب جوی و .. محافظت می گرداند.

مشاوره :

همین امروز با ما تماس بگیرید، طراحان و متخصصین آرسام بنا با ارائه راه حل های نوین و پایدار پاسخ گوی کلیه سوالات شما در زمینه روف گاردن خواهند بود. در ارائه هر پروپوزال ما با در نظر داشتن میزان نور طبیعی و شرایط آب و هوایی منطقه، مناسب ترین مصالح و پوشش گیاهی را مطابق با دستورالعمل های سازه ای، بودجه اختصاصی، شرایط موجود و هندسه بام به شما پیشنهاد می نماییم.

طراحی :

یکی از اهداف اصلی ما ایجاد بام های زنده شهری می باشد. بنابراین گام بعدی انتخاب نوع پوشش گیاهی می باشد. در این مرحله آگاهی از میزان تابش نور و رطوبت که از نیازهای اساسی هر گیاه می باشد بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این به منظور دستیابی به ایده آل ترین چشم انداز ما با در نظر داشتن مشخصاتی نظیر رنگ، بافت و سایز گیاه، از میان صدها گونه گیاهی پوشش مناسبی را انتخاب می نماییم. سایر تجهیزات نظیر آبنما، آلاچیق، باربکیو، انواع نورپردازی و ... بسته به نظر کارفرما، نوع سازه بام و میزان بودجه اختصاصی طراحی می گردد.

اجرا :

ابتدا سطح بام با مصالح ژئوممبران، ژئوتسکتایل و ژئودرین عایق می گردد. سپس یک سیستم آبیاری اتوماتیک که تامین کننده آب مورد نیاز گیاه می باشد را نصب می نماییم. در پایان پس از اتمام اجرای سیستم آبیاری و روشنایی، بستر خاک مناسب جهت کشت و پرورش گیاه فراهم می گردد. بسته به نوع روف گاردن، تنها پس از چند روز یا چند هفته، سطح بام شما از یک فضای متروکه به یک باغ زیبا تبدیل خواهد شد.

نگهداری :

آرسام بنا جهت آرامش خاطر شما از بابت پایداری روف گاردن، یک دستورالعمل حفظ و نگهداری از پوشش گیاهی را پیشنهاد می نماید که سال ها داشتن یک روف گاردن زیبا، شاداب و سالم را در کلیه فصول برای شما تضمین می نماید.